Kdo jsme

Začalo to láskou. 

Honza se vrátil po několika letech z cest domů a zamiloval se. A tak bylo více méně daný, že se tenhle potápěčský větroplach usadí. Vyměnil všechny manty světa za náruč jediné ženy a začal učit freediving v Aquapalace. Studentů, kurzů i expedic přibývalo... a vlastně to bylo všechno fajn. 

Z některých studentů se stali blízcí přátelé, z některých časem asistenti na kurzech. Tu a tam dal někdo výpověď v korporátu. Asistenů přibývalo, z některých se časem stali certifikovaní instruktoři.

Sedm let ve zkratce.

 

Freedive Praha je skupina šťastných lidí.
Potápíme se pro radost a šíříme to dál. 

Nejsme sportovní klub, s nikým nesoutěžíme.
Jezdíme za potápěním, rádi zpíváme, užíváme pohodu a místo medailí sbíráme zážitky.

Každá škola je něčím specifická, každý si na něčem zakládá. 
U nás je to minimum vybavení a velký důraz na trénink záchran. 

Proč minimum vybavení?
Protože šaty nedělají člověka a ploutve nedělají freedivera.
Naše nejdůležitější "vybavení" jsme my sami. 
A čím méně toho máš, tím lépe se ti jde.
Proto taky učíme úvodní kurz bez ploutví.
Protože ruce a nohy budeš mít vždycky s sebou.


Proč takový důraz na trénink záchran?
To je asi jasný. Bezpečnost je důležitá.
Je potřeba umět záchrany s ploutvemi i bez, s maskou i bez, s bójkou i bez, kdykoli, kdekoli.
To se občas podceňuje. Nováčci si to zkusí jednou na kurzu, a pak už to netrénují.
U nás je to jinak. Trénujeme záchrany často.

 

A teď bych vám rád představil instruktory Freedive Praha.

 

"Freediving je pro mě relax a zároveň super práce, která mě drží fit a vede mě na krásná místa. Libí se mi, když vidím, jak se studenti zlepšují, překonávají své domnělé limity a jdou z vody s úsměvem od ucha k uchu. Už jako kluka mě bavilo šnorchlovat a potápět se na dno pro mušličky. A tak se toho držím. 

Nejvíc se mi na Freedive Praha líbí ta komunita super lidí, se kterými se cítím dobře. Líbí se mi s vámi potápět, chodit do parku na pivo, hrát na ukulele i cestovat. "

- Honza Bareš

 

 

"K freedivingu jsem se dostala celkem náhodou, ale hned mě zaujal. Baví mě nejen volnost a lehkost, kterými mi umožňuje objevovat podvodní svět, ale i spousta poznatků, které mě naučil o fungování lidského organismu ve vodě i mimo ni, o fyzikálních jevech pod vodou a v neposlední řadě i o mě samotné.

Freedive Praha mám ráda protože k potápění nepřístupuje jako k závodnímu sportu, ale jako k oblíbené aktivitě, která nám navíc umožní poznávat hlouběji a déle podvodní svět. Díky freedivingu jsem zjistila, že dokážu pracovat se svymi nedostatky, zanalyzovat si příčiny neúspěchu a najít způsoby, jak s nimi pracovat."

- Eva Nevoralová

 

 "Proč freediving? Byla to láska na první dobrou. Svoboda, relax, uvolnění, "teď a tady". To je to, co mě tam pořád táhne, to co mě dělá šťastnou, a k tomu ten neuvěřitelný podvodní svět jako bonus.

Moje pouto s freedive Praha je na dlouhé vyprávění. Ve výsledku, co říct? Úžasný kolektiv skvělých lidí, kteří jsou k sobě upřímní, učí se jeden od druhého, pomáhají si a podporují se. Je to boží.

 - Romana Švecová

 

 

Nádech a výdech
tak jde čas
jak kapky v moři
tiká v nás
a příliv-odliv tvoří